Cele mai înalte clădiri din Jersey City, New Jersey

Jersey City este un oraș în partea de nord a statului american New Jersey. Jersey City este aproape de râul Hudson, râul Hackensack, New York Bay și Newark Bay. Prima clădire care a fost considerată vreodată un zgârie-nori în zonă a fost clădirea Labor Bank Building (sau 26 de jurnalistă în prezent) care a fost finalizată în 1928. La începutul anilor 1990, Jersey City a cunoscut o creștere mică în construcții. Pana la sfarsitul anilor 1990, cresterea masiva a crescut masiv, dupa cum reiese din cresterea numarului de cresteri inalte pentru uz comercial si rezidential. Unele dintre cele mai înalte clădiri din oraș au fost construite în acest timp, inclusiv Harborside Financial Center și 30 Hudson Street. În prezent, există peste treizeci și cinci de înălțimi ridicate cu înălțimi de 300 de picioare sau mai mult. Acest număr mare de clădiri înalte face ca orizontul Jersey City să fie al cincilea cel mai înalt din regiunea nord-estică.

Cele mai înalte clădiri din Jersey City

Goldman Sachs Tower

30 Hudson Street, sau Turnul Goldman Sachs, este cea mai înaltă clădire din Jersey City. Înalt de înălțime la 781 picioare și 42 de etaje, în creștere are o mulțime de facilități cum ar fi cantine, unități de sănătate, bănci, facilități de fitness, și altele. Turnul a fost finalizat în 2004, și a fost al 67-lea cel mai înalt din SUA în decembrie 2016.

URBY Harborside Tower

Portul URBY Harborside Tower I se află pe locul al doilea, cu o altitudine de 713 de picioare și șaizeci și nouă de nivele. Această clădire, finalizată în 2017, face parte dintr-un complex de birouri care are zece plaze. Corporația Mack-Cali Realty deține toate turnurile din complex, cu excepția celei de-a zecea plaje.

Repertoriul Turnului 1

La fel ca URBY Harborside Tower I, Turnul Jurnalului Squared 1 a fost finalizat și în 2017, deși are doar 54 de etaje și o înălțime de 574 de picioare. De asemenea, la fel ca URBY Harborside Tower I, Turnul Jurnal Squared 1 face parte dintr-un complex format din trei turnuri. Complexul este o întreprindere a grupului Kushner Real Estate Group.

Alte clădiri înalte notabile

Există mai mulți zgârie-nori înalți planificați pentru Atlantic City. De exemplu, strada Hudson 99, care va fi completată în 2019, va sta la un masiv de 899 de picioare și va avea 76 de etaje. 90 Columbus, care va fi complet în 2018, va sta la altitudini de 530 de picioare și va avea 48 de povești

Cele mai înalte clădiri din Jersey City, New Jersey

RangNumele clădirilorÎnălțime (ft)Înălțime (m)EtajeAn de fabricatie
130 Hudson Street (Turnul Goldman Sachs)781238422004
2URBY Turnul Harborside I713217692017
3Repertoriul Turnului 1574175542017
4Trump Plaza550167552008
5101 Hudson Street548167421992
6Turnul Newport531162371991
770 Columbus530161482015
8Strada Greene 70500152502010
977 Hudson Street500152502009
10Monaco Nord499152472011
11Monaco Sud499152472011
12Centrul pentru locațiile Exchange490149301989
13Strada Trump Bay484148502017
14Harbourside Plaza 5480146342002
15Southampton Apartments450137362000
16Apartamente Atlantic450137361998
17Apartamentele Riverside450137331998
18East Hampton Apartments450137331999
19Elipsa445136432017
20Punctul Crystal436133412009

Recomandat

Margaret Thatcher - lideri mondiali în istorie
2019
Țări unde remitențele nu contribuie la PIB
2019
Care sunt credințele șabakismului?
2019